Hírek

Az első alkalommal, de hagyományteremtő szándékkal megrendezésre kerülő rendezvény szakmai lebonyolításáért az Osonó Színházműhely felel. A rendezvény célja többek között lehetőséget teremteni a különböző magyarlakta területek fiataljai számára a találkozáshoz, a kapcsolatteremtéshez, a szakmai tapasztalatok kicseréléséhez, az egymás és a nagyközönség előtti bemutatkozáshoz, az összetartozás érzésének megerősödéséhez.
Június 3-án az Osonó Színházműhely két tagja, Fazakas Misi és Mucha Oszkár műhelyfoglalkozásokat tart, este pedig sor kerül a független színház nagysikerű, a fiatalok személyes történeteit feldolgozó, az Ahogyan a víz tükrözi az arcot című előadásának bemutatására. Előadás után elmélyítő színházpedagógiai foglalkozás során oszthatják meg a résztvevők gondolataikat és érzéseiket.
A rendezvény június 5-én délelőtt az Országház meglátogatásával zárul.
A Magyarság Háza a minden magyar összetartozását jelképező intézmény, amelynek célja a Magyarország határain innen és túl élő magyar közösségek közötti kapcsolatok erősítése, a pozitív magyarságkép kialakulásának, a magyarság értékmegőrző képességének segítése, az egymás iránti felelősségérzet kialakítása, elmélyítése.
A Magyarság Háza rendezvényei a nemzeti identitás erősítését szolgálják, bemutatják a világ magyarságára jellemző értékeket, eredményeket, teljesítményeket, sikereket. Megismertetik a hazai és határon túli közönséget a hungarikumokkal, az épített és szellemi örökséggel, a magyar kultúrkincsekkel, a tudományos, szellemi és fizikai teljesítményekkel.
Az Osonó Színházműhely színházi, oktatási és szociális projekteken keresztül intenzív élményt biztosít a résztvevők számára, hogy saját önismeretük és másokkal való kapcsolataik fejlesztését elősegítse. A független társulat célja, hogy korunk mindennapi történéseit felismerje, művészi alkotássá formálva alternatív megoldásokat keressen. Az Osonó eddig 7 színházi fesztivált és több száz képzést szervezett.
09.30- 09.45
Hol van a boldogság? (HMOMK - drámacsoport, Eszék)
10.00- 10.45
Antigoné – ahogyan mi látjuk (Plugor Sándor Művészeti Líceum- Drámatagozat, XI. osztály, Sepsiszentgyörgy)
11.00- 11.50
A kert (Vajdasági Magyar Versmondók Egyesülete, Bácsfeketehegy)
12.00- 12.35
Szeretném, ha szeretnének (Kassai Gimnazista Színjátszó Társulat, Kassa)
14.00- 15.05
A Nap és a Hold elrablása (Nemes Nagy Ágnes Művészeti Szakgimnázium 11.B - Táltosok, Budapest)
-
Interjúk
„Úgy kell vezényelnem, hogy ne vegyék észre: hiányzik a közönség”
Fischer Ádám a pandémia időszakát is igyekszik optimistán átvészelni, Offenbach példáját követi, aki nem hagyta magát elhallgattatni, s ha a betiltások miatt csak két énekes léphetett színpadra, akkor kétszemélyes művet komponált. Réfi Zsuzsa -
Interjúk
„Boldog vagyok, hogy ezzel foglalkozhatom.”
A Gózon Gyula Kamaraszínház online ősbemutatót tartott. Peter Quilter, a sikeres West End és Broadway szerző Függönyt fel! című vígjátékát Udvaros Dorottya rendezi. Mit lehet még csinálni pandémia idején? A Nemzeti Színház színésznőjével erről is beszélgettünk. Farkas Éva -
Interjúk
„Igazi terápia volt a próbaidőszak ebben a pandémiás helyzetben.”
A Zichy Szín-Műhely mutatta be Egressy Zoltán karantén komédiáját, a Gordiuszt. A három szereplős darabot Léner András rendezte, az egyik női szerepet Gubik Ági játssza. A szlovákiai származású színésznő már húsz éve él Magyarországon, jelentős karrierrel a háta mögött. Merre tovább? Gubik Ágival beszélgettünk. Farkas Éva