Hírek
A napközis, három étkezést biztosító drámatáborba 15 és 35 év közötti fiatalok jelentkezését várja a társulat. A csoport munkája a színházi gyakorlatokon keresztül a személyiségfejlesztés és az önismeret, valamint a csapatépítés területét is érinti. A független társulat, amely eddig több mint 70 drámatábort és több száz képzést szervezett fiatalok és felnőttek számára, a tábort mindazoknak ajánlja, akik szeretnek önmagukkal és a színházzal foglalkozni, akár van előzetes szakmai tapasztalatuk, akár nincs.
A hat napon át tartó szakmai programokat Fazakas Misi rendező- drámatanár, a társulat vezetője, valamint Mucha Oszkár, színész- drámatanár, az Osonó társulati tagja vezeti. A reggel 9.30 órától este 20 óráig tartó napi program hangsúlyos részét a három műhelyfoglalkozás valamint a napindító tréning alkotja. Az étkezések is közösen történnek. A tábor egy intenzív, közösségi és szakmai együttlét, egész napot kitöltő foglalkozásokkal.
Részvételi díj: 40.000 Ft, amely két részletben kerül kifizetésre. Az ár tartalmazza a napi három étkezést, a helyszín és a képzés költségeit. Jelentkezési határidő: 2019. június 1. A helyek korlátozott száma miatt szükséges egy jelentkezési lap kitöltése, amelyet itt lehet megtenni: https://forms.gle/tYxqYAhCvRNccG9z5
Az Osonó Színházműhely a színházi, oktatási és szociális projektjein keresztül intenzív élményt biztosít a résztvevők számára, hogy saját önismeretük és másokkal való kapcsolataik fejlesztését elősegítse. Több évtizedes tapasztalatának köszönhetően olyan foglalkozástípusokat dolgozott ki a társulat, amelyek által a résztvevők egyszerű gyakorlatokon keresztül juthatnak el embertársaikhoz és önmagukhoz. A résztvevők egy belülről megszülető motiváció által elindulhatnak a személyes és szakmai fejlődés útján.
A társulat 2016-ban az Európai Parlament értékelése által az Ifjúsági Nagy-Károly Díj Nemzeti győztese lett, 2015-ben Regisztrált Tehetségponttá, majd 2017-ben Európai Tehetségponttá vált és 2012-ben a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Csokonai Vitéz Mihály Közösségi díját vehette át.
Kapcsolódó linkek
-
Interjúk
„Még mindig kíváncsi vagyok magamra”
Balázs Áron színművész, az Újvidéki Művészeti Akadémia tanára, aki feladta a társulati létformát a tanári hivatásért, ám maradt szabadúszó színész, így azóta Vajdaság minden színházában láthattuk játszani. Legutóbb a Zentai Magyar Kamaraszínház Sirályában öltötte magára a két karakterből gyúrt doktor szerepét. Szerda Zsófia -
Művészek írták
Színházcsinálás: Liliomfi
Szigligeti Ede örökzöldje régi-új színház, erős mai tartalmakkal. Vecsei H. Miklós változatát ifj. Vidnyánszky Attila előbb a Budaörsi Latinovits Színházban vitte színre. Azt egyik társulatalapító produkcióként hozták létre. „A jó darabokat szokták átírni, nem a rosszakat” – idézték Mészöly Dezsőt. És évekig átütő siker lett. Ezt igazították most vígszínházira. A Liliomfi előadása ismét fergeteges. Szegő György -
Interjúk
„Mindig egy lépéssel a világ változása előtt” – interjú Balázs Attila fesztiváligazgatóval a TESZT 15 évéről
Tizenötödszörre vázolt sűrített képet az elmúlt egy év valóságáról, a világ aktuális állapotáról a Temesvári Eurorégiós Színházi Találkozó – TESZT. Honnan indult, és merre tart a seregszemle – erről kérdeztük Balázs Attila fesztiváligazgatót, a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház vezetőjét.