Hírek

A társulatnak az 1993. február 3-i alapítása óta 180 tagja volt és az évek során összesen 22 előadás került bemutatásra, amelyből 6 koprodukcióként készült el thaiföldi, marokkói, budapesti, olaszországi és sepsiszentgyörgyi színházakkal. A jelenlegi járványhelyzet következtében, az elmúlt évre tervezett bemutatók helyett két filmet forgatott a társulat. Az önfenntartó színházműhely az előadások játszásán túl, ezernél több oktatási és szociális projektet szervezett fiatalok és felnőttek számára. A 28 év alatt összesen 1.443 előadást tartott a társulat, amelyből 1.100-at az elmúlt tíz évben, független színházként 3 kontinens 28 országának 320 településén. Az Osonó Színházműhely projektjeit és előadásait eddig 53 hazai és nemzetközi díjjal ismerték el.
Ebben az évben az Osonó legfontosabb célja között szerepel azoknak az eszközöknek a továbbgondolása, amelyek által a Színház minél szélesebb réteghez tud eljutni, minél több embert tud megszólítani. A hagyományos-, fórumszínházi- és osztálytermi előadásoktól kezdődően, különböző képzések, táborok, ifjúsági együttműködések és műhelyek képezik a társulat, főként Budapestre fókuszáló idei terveit.
Az Osonó Színházműhely egy olyan független, alternatív színházi kezdeményezés, amely a létrejövő előadásokon túl párbeszédre törekszik a közönséggel, annak érdekében, hogy inspirációt adjon, hogy felelős és kreatív emberként keressék meg helyüket a társadalomban. A színházi, oktatási és szociális projekteken keresztül, az Osonó intenzív élményt biztosítunk a résztvevők számára, hogy saját önismeretük és másokkal való kapcsolataik fejlesztését elősegítse.
Az Osonó kifejezés idézi azt a színházi formát, amelyet a társulat képvisel: közeledni, meghallgatni, meglátni a vándorló ember álmait, félelmeit, szenvedélyeit és örömeit, aztán a megfigyelt valóságokat olyan történetbe helyezni, amely, mint tükör hat a néző számára.
Az Osonó alapítója és vezetője 1993- 1998 között Salamon András volt, 1998-tól a társulat vezetője Fazakas Misi. A társulat egykori tagjainak névsorát itt lehet megtekinteni:
Kapcsolódó linkek
-
Interjúk
„Már kezd tudatosodni az együttesekben, hogy itthon vagyok”
Sok éven keresztül csupán egy-egy koncerten vagy előadásban hallhatta a magyar közönség, hiszen a mannheimi operának volt a tagja, emellett járta a világot, s olyan helyszíneken énekelt, mint Glasgow, Bécs, Toulouse, Nagoya vagy Bregenz. Réfi Zsuzsa -
Interjúk
„Magaménak érzem ezt a világvégi történetet.”
A Pesti Színházban február 27-én stream premier lesz. Yasmina Reza: Bella Figura című vicces tragédiáját Török Ferenc rendezi. Vele beszélgettünk. Farkas Éva -
Interjúk
„Van még időm beleöregedni a korosodó királyok szerepkörébe”
Január eleje óta próbál a következő operaházi bemutatójára Bretz Gábor, régi szerepálmát, II. Fülöpöt kelti ismét életre, és most a hazai közönség is meghallgathatja, milyen az általa elképzelt, megformált Verdi-hős. Réfi Zsuzsa