Hírek
A repertoárra tűzött előadásokat március 22 és 26. között tekintheti meg a közönség – szám szerint nyolcat –, amelyek mindegyike különleges helyet foglal el a játszó osztályok és társulatok életében.
A Színművészeti Egyetemek Találkozójának programját tovább színesíti Pass Andrea workshopja, ahol a résztvevők többek között a rendező által színpadra állított, a SZÍN-TÁR keretein belül is látható Itt egy lány elásta magát (és így nézzétek)! című előadás eszköztárát is kipróbálhatják. Választ kaphatnak továbbá arra, miként lesz álomból színházi valóság, hogyan segíthet a zene az alkotói intuíciók felerősítésében, valamint milyen a színész jelenléte, ha a tudatalattiját próbálja kivetíteni egy előadásban.
A programok ezzel azonban még nem érnek véget: a lista folytatódik a Petőfi Felolvasószínház elnevezésű eseménnyel a Bács-Kiskun Megyei Katona József Könyvtárban, valamint négy szakmai beszélgetéssel a Kelemen László Kamaraszínház falai között.
A MEGTEKINTHETŐ ELŐADÁSOK
Kelemen László Kamaraszínház:
-
március 22. kedd 19:00 Félelemkeresők (A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem másodéves magiszteri színészosztálya)
-
március 23. szerda 20:00 Godspell (A Pécsi Nemzeti Színház és a MATE Kaposvári Campus Rippl-Rónai Művészeti Intézet Színházi Tanszék negyedéves színművész szakos hallgatói)
-
március 25. péntek 18:00 A szecsuáni jólélek (A Kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem Színház és Film Kar harmadéves színészosztálya)
-
március 26. szombat 17:00 Hullámtörés (A MATE Kaposvári Campus Rippl-Rónai Művészeti Intézet Színházi Tanszék negyedéves színművész szakos hallgatói)
Ruszt József Stúdiószínház:
-
március 22. kedd 17:00 Itt egy lány elásta magát (és így nézzétek)! (A Színház- és Filmművészeti Egyetem ötödéves bábszínészosztálya)
-
március 23. szerda 17:00 Hétötöd (Az Újvidéki Művészeti Akadémia harmadéves színészosztályának vizsgaelőadása)
-
március 25. péntek 18:00 A Nagy Ibsen-vizsga (A Színház- és Filmművészeti Egyetem negyedéves színészosztálya)
-
március 26. szombat 15:00 A revizor (A Pesti Magyar Színiakadémia hallgatói)
A workshop időpontja: március 24. csütörtök 11 óra
Jegyár előadásonként: 1000 Ft, diákjegy: 600 Ft
A fesztiválon, ahogy minden évben, idén is kiosztjuk a legjobb előadásért járó díjat. A döntést egy szakmai zsűri hozza meg, amelynek tagjai: Tóth Kata, a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház dramaturgja, a fesztivál szakmai vezetője; Galambos Attila, a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház irodalmi vezetője; Szabó Attila színháztörténész, tanár, OSZMI; valamint Szántusz Noémi, a 12. SZÍN-TÁR Magyar Művészeti Akadémia Díjának nyertese.
Tóth Kata elárulta, idén is erős programot állítottak össze, ezért zsűritársaival együtt nagy érdeklődéssel várja az érkező produkciókat.
Jegyek már kaphatók a színház jegypénztáraiban és online.
-
Interjúk
A senki fája
Árpád, elindítom a telefonon a rögzítést, kezdjük.
– Velem ilyen tekerős izével kellene felvenni ezt a beszélgetést, amivel Bartókék dolgoztak annak idején. A régmúltból maradtam itt, az passzolna hozzám.Bérczes László -
Interjúk
Öt és fél évtized a fényben
László Béla neve több generáció számára összeforrt a szolnoki Szigligeti Színház előadásaival. Több mint ötvenöt éve dolgozik a színházi háttérben, világosítóként majd fővilágosítóként rendezők, színészek és nézők élményeit formálja láthatatlanul, mégis meghatározó módon. Váradi Nóra -
Művészek írták
Frankenstein – avagy a modern Prométheusz
Kétszáz éve Percy B. Shelley és felesége, Mary a baráttal, Lord Bayronnal írósdit játszottak. Mary 19 évesen így írta meg az ikonikussá vált Frankenstein regényt. Sok átdolgozás lett, hiszen a közönség szeret borzongani. Itt csak a 16 éven felül. Garai Judit és Hegymegi Máté új változata ma lényegében látványszínház. Szegő György






















