Theater Online
Instagram
  • Nyitólap
  • Képgaléria
  • Színházak
  • Portré
  • Hírek
  • Írások
  • Bemutatók
  • HTMSZ
  • Képügynökség
  • TESzT

    Hírek

    Ma este felnövünk – ősbemutató a Centrál Színházban

    2022. március 3.
    A Centrál Színházban március 5-én, London után másodikként lesz a világon a világhírű Mischief Theatre ellenállhatatlanul mulatságos műve, a Ma este felnövünk hazai ősbemutatója.

    A replika előadásában, az angol Kirsty Patrick Ward rendezésében a nagysikerű Ma este megbukunk csapata - Ágoston Katalin, Mészáros András, Rada Bálint és Schmied Zoltán - mellett olyan nagyszerű színészek lesznek láthatóak a színpadon, mint Földes Eszter, Trokán Nóra és Fehér Tibor. Adott egy általános iskola osztály - csupa bumfordi, kibírhatatlan és imádnivaló kölyök - az ő felnőtté válásukat követjük végig.

    A Ma este felnövünk című, ellenállhatatlanul mulatságos előadás egy osztály történetét meséli el az általános iskola kezdetétől egy érettségi találkozóig. Henry Lewis, Jonathan Sayer és Henry Shields szerzők abszurdnak tűnő, mégis valós életszituációkat, beszélgetéseket gyűjtöttek össze, ezek ihlették a darab hol röhejes, hol megható jeleneteit, és természetesen a legnagyobb csattanókat is. A szórakozás garantált, hiszen bármilyen jól alakítjuk a flegma kamasz vagy a kiégett felnőtt szerepét, legbelül azért örökre gyerekek maradunk.

    „Az ember, amikor felnőttként szembesül egy nehezebb élethelyzettel és elgondolkodik magán, mindig visszacsatol a gyerekkorához és keresi, ott mit kellett volna másként csinálni. A darab azt mutatja, mennyire befolyásolja a múltunk a jelenünket. Ez ugyan komoly téma, de nagyon sok humorral mondja el mindezt és arra hívja fel a figyelmet, hogy jól tesszük, ha könnyedebben viszonyulunk a gondokhoz és ha olykor képesek vagyunk nevetni önmagunkon.” – nyilatkozta Schmied Zoltán.

    A Ma este felnövünkben igazi színészi kihívás, hogy a karakterek kisiskolás, kamasz és felnőttkori énjeit is mi magunk játsszuk.” -  mondta Földes Eszter.

    Trokán Nóra azt emelte ki, hogy a próbák során sokat tanult az igényes vígjátéki színjátszásról: “Az én szerepem egy olyan tetőpontra van írva a darabban, amikor már minden összekuszálódott. Kívülről könnyednek tűnik, de belülről nagyon összetett a feladat. Az angol rendezőnő - aki nem először rendezi ezt a darabot - rengeteget segített, felhívta a figyelmemet a stílus, a ritmus és a pontosság fontosságára.”

    A rendező. Kirsty Patrick Ward 2015-ben végezte el a londoni Nemzeti Színházi Stúdiójának rendezői kurzusát. 2014-ben rendezett CHEF című előadása hangos sikerrel debütált az Edinburgh-i Fesztiválon. Többször dolgozott a Shakespeare’s Globe Theatre-ben. Nemrég írta és rendezte első rövidfilmjét, a Kite Strings-t.

    A Mischief Theatre egy londoni színművészetis osztályból alakult, egy maréknyi zseniálisan tehetséges növendék együtt maradt, és a siker nem sokáig váratott magára: első egészestés darabjuk, a Ma este megbukunk (The Play That Goes Wrong) 2014 óta fut a londoni Duchess Theatre-ben. A darabot azóta több mint harminc országban mutatták be. A Mischief fiatal színészei nemzetközileg ismert sztárok lettek, darabjaikat párhuzamosan három színházban is látni a Westenden, miközben a BBC ONE-on saját tévésorozatot készíthetnek, The Goes Wrong Show címen, és immár évről-évre ők csinálhatják a csatorna szilveszteri műsorát.

    Centrál Színház

    Kapcsolódó linkek

    • Centrál Színház
    • Interjúk

      Az életem nyomokban tartalmaz boldogságot

      Papp János sokszínű életébe, pályájába engedett betekintést az interjú során és a címben megfogalmazott bölcsességet engedelmével, ajánlom mindenkinek, magamnak is megfontolásra!
      Lovas Ildikó
      2025. december 8.
    • Művészek írták

      Tündérpalota, ma – Csongor és Tünde

      A Csongor és Tünde drámairodalmunk harmadik óriása – színpadra állítása örök kihívás volt és lesz. Vörösmarty Mihály instrukcióként nagy mennyiségben írt elő szcenikai csodákat, varázslatokat, amelyektől 1830 óta a mű nem a rendezők, inkább a látványtervezők álma.
      Szegő György
      2025. december 2.
    • Interjúk

      Apám morális tartása az, ami beárazta vagy bemérte, hogy nekem miről mi az ítéletem

      Verebes István színész, rendező, közéleti ember. Pályája évtizedeken átível, a színház, televízió és a publicisztika világába egyaránt.
      Lovas Ildikó
      2025. november 23.

    Bemutatók képekben

    • Könnyűvel indul
      Vígszíház Házi Színpad Könnyűvel indul
      rendezőPass Andrea
    • Gettó
      Miskolci színház Gettó
      rendezőBéres Attila
    • Csongor és Tünde
      Nemzeti Színház Csongor és Tünde
      rendezőVidnyánszky Attila
    • A színházcsináló
      Orlai Produkciós Iroda A színházcsináló
      rendezőPelsőczy Réka

    Partner oldalak

    Az oldal megjelenését támogatja: Nemzeti Kulturális Alap Magyar Művészeti Akadémia Emberi Erőforrások Minisztériuma Kulturális és Innovációs Minisztérium Petőfi Kulturális Ügynökség
    © 2025. - THEATER Online - theater.hu