November 27-én utoljára játsszuk idén a Vigyázó Sándor Művelődési Központban az Oscar-díjra jelölt Peter Quilter női szerepekre írt megható, de mulatságos komédiáját. (Bővebben a cikkben)A képen a kanapén ül Szabados Zsuzsa, mögötte Mészáros Piroska, Kátai Kinga, guggol Cseke Lilla Csenge, a széken Turóczi Éva ül.Fotó: Ilovszky Béla
Michael végrendeletében az öt, számára legfontosabb nőre hagyja szeretett, ám rendkívül romos színházépületét. Az örökség és a vele járó lehetőségek mindegyikőjük számára mást jelentenek.... Vajon újra felgördül a függöny? Mindez kiderül Peter Quilter: FÜGGÖNYT FEL! című komédiájából.
Jegyek kaphatók a Gózon Gyula Kamaraszínház jegyirodájában (Rákosliget, VIII. u. 2., H-P 9.00-16.00), a Főtér Cafféban (Bp., XVII., Rákoskeresztúr, Főtér), illetve online: https://gozon.hu/hu/jegyek/online.html?extra_id=127996
Az alábbi interjú kiváló apropója lehetne, hogy nyolcvanegyedik születésnapján, egykori kaposvári kollégái egy általuk alapított elismeréssel, a „Kossuth díjasok Kossuth díjával” lepték meg a Jászai Mari-díjas, érdemes művészt, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját. Koltai Róberttel néhány nappal a díjátadás után színházi pályájáról beszélgettünk.
Sasvári Sándor a Rock Színházban és a nemzetközi színpadokon vált ismertté, országosan pedig a Jézus Krisztus Szupersztár címszerepével tűnt ki. Jelen írásunkban pályájáról beszélgetünk.
Díjai számánál csak a tehetségét méltató jelzők vannak többen. Így hát meg sem kísérlem, hogy fosse-i tőmondatokra váltsam személyét. Udvaros Dorottyával beszélgettem.